2013 May

Kauza Putna je skandální. MZ je arogantní sprosťák

mcp-martin-c-putna-1

Zeman převzal od Klause nerespektování zákonnosti. Profesory jmenuje prezident na návrh vědecké rady, podaný prostřednictvím ministra. Prezident tam nemá co řešit. Pokud se vzpírá úřední úkon dokončit, je to úplně stejné porušení zákonnosti, jako kdyby člen ostrahy věznice odmítl propustit vězně, kterému skončilo vězení, jen z toho důvodu, že mu není sympatický. Prostě u nás zjevně neplatí zákony, po běloruském způsobu. Počínaje prezidentem. Je to skandál a hanba.

Ještě odpornější byla dohra. Prezident sice ustoupil tlaku občanské společnosti, ale prohlásil, že MCP ruku nepodá. V případě MCP se má obřad konat z ruky ministra školství kdesi v předsálí. Není to potupa pro MCP, naopak má výhodu, že nemusí MZ podávat ruku. Je to potupa pro akademickou obec, pro celou svobodnou veřejnost. Je to závan normalizačního ducha. Profesor má prý působit důstojně. Působí tak největší žijící lingvista profesor Noam Chomsky?

Jak důstojně má působit profesor? Důstojně jako policajt s pendrekem?

Z kategorie Nezařazené, Reakce

Zaslal/a Vitezslav Praks on May 26, 2013

Co se to děje na Kypru? A potažmo na celém světě?

Co se to vlastně děje na Kypru? A co se to děje v ostatních evropských státech? Jeden evropský stát za druhým se propadá do trychtýře bankrotu, bez jediného výstřelu ztrácí svou suverenitu i budoucnost. Co to je? Příští na řadě je Slovinsko, to už se “ví”. Čeká jednou podobný osud i Českou republiku? Dá se s tím něco dělat? Co konkrétně?

Co se to děje na Kypru? A potažmo na celém světě?

Co se to děje na Kypru? A potažmo na celém světě?

Pokračování…

Z kategorie Reakce

Zaslal/a Vitezslav Praks on May 1, 2013