Autoři Ringu

Autoři Ringu

Na této stránce zveřejníme stručné profilkovky autorů, kteří častěji zasílají texty pro publikaci na “Ringu“.

svabova
Ing. arch. Marie Švábová

Oblast: Architektura, urbanismus, památkové kauzy především Prahy.  Viceprezidentka sdružení ASORKD. Ve svých textech se snaží přesvědčit Prahu, ale i jiná města k systémovější ochraně památek a veřejných prostranství: k zavedení tzv. prostorových regulativů.

Články autorky.

 

Jiri_GEBERT

 

Ing. arch. Jiří Gebert

Architekt, předseda sdružení Bubeneč sobě, publikuje o urbanismu hlavního města Prahy.

Články autora

Jiří Gebert (* 6. 6. 1942) v Praze Podolí.Žiji a pracuji v Praze 6. Jsem předseda „Občanského sdružení Bubeneč sobě“.Vystupuji v interpelacích, protestuji proti zástavbě Letenské pláně,budovy PPF na Vítězném náměstí,předkládáme i záměr výstavby Dejvické farmářské tržnice, kultivace ulic a veřejných prostranství,monitoruji události Prahy 6 a Magistrátu. Jsem člen „kolegia expertů odborné veřejnosti“ koalice o.s. Prahy 6. Během dvou let v zrušené TOP 09,Prahy 6, jsem byl zde předsedou komise územního plánu a rozvoje. Jsem Sympatizant Pirátské strany,snad jediné strany s čistou minulostí. Jsem Architekt,publicista a výtvarník a jsem majitelem architektonické kanceláře (s.r.o.)v Praze Bubenči. Jsem člen České a Bavorské komory architektů. Strávil jsem po zákazu svobodného povolání v roce 1982 řadu let v Německu. Mám kromě českého i německé občanství. v Mnichově,jsem měl vlastní architektonickou praxi. Realizoval jsem projekty v Evropě,USA,Australii,Španělsku,Dubaji.V Praze jsem 1.spoluautor Hotelu Intercontinental,autor přestavby Hotelu Jockey Štiřín nebo nové Golfové klubovny Slapy a řady dalších projektů, cizině na př. Interierů hotelu Plaza Wien, Wrigley Europe, nebo obytných projektů v Německu, rekreačních komplexů,soukromých vil i interierů soukromých letadel. Vážím si jedinečné a krásné Prahy a v zastupitelstvu budu hájit zájmy občanů a spolupracovat s občanskými iniciativami. Již v roce 1971 jako postgraduální student jsem publikoval o západním přístupu k urbanizmu a byl vyloučen z AVU. Po roce 1991 jsem byl čestným poradcem Magistrátu pro rozvoj města a zahraniční investice .Již tehdy fungovalo korupční prostředí, kde pro kritické názory,které jsem publikoval v tisku nebyl prostor.V současnosti usiluji o transparentní a odpovědné rozhodování,za politiku bez politických podnikatelů(kmotrů)a bez zkompromitovaných recyklujících politiků. Pořádám semináře a vystoupení pro veřejnost. Jsem zastánce tradičního města.Zkušenosti z české praxe a ze zahraničí jsou i know-how,jak chrámit jedinečné pražské kulturní dědictví a zároveň podporovat udržitelný rozvoj moderního funkčního města. Budu spolupracovat s komisí rozvoje Prahy 6 a tyto záměry kvalifikovaně prosazvat. Komunální politika nemůže ignorovat občany a veřejný zájem, kterým je krásné,svobodné a obyvatelné město. Hovořím dokonale anglicky,německy,čátečně rusky,polsky.

Facebook Jiří Gebert, nebo www.gebert-design.com

 

Jesatko

 

Petr Ješátko

bývalý vrchní lesní inspektor Národního parku Šumava, nyní v důchodu.

Oblast publikace: Šumava, Národní park, ochrana přírody.

Pořad Petra Ješátka pro Českou televizi

Články autora

538310_2226484719804_2042729122_n

Stanislav Honzík

Technologický konzultant a básník působící pod pseudonymem Jan Stanislav.

Další články autora na „Ringu“ si můžete přečíst zde.

Radek_Novotny

 

Ing. Radek Novotný , vodárenský konzultant z občaského sdružení Voda lidem. Pomáhá zachovat zásadní vliv obcí na vodu, na její cenu a na to, kde končí peníze od lidí inkasované za vodu; předává své zkušenosti s jednáním koncernů, při pokusech ovládnout zisky z vody na místo okresních vodáren.

 

foto

Mgr. Vítězslav Praks, PhD.

IT analytik, zastupitel v obci Průhonice

Publikační oblast: egovernment, monitoring a recenze legislativy především z oblasti ochrany památek, ochrany přírody. Politické komiksy. Zveřejňování a reflexe dokumentů státní správy, k nimiž by měla proběhnout společenská diskuse.

Články autora

V kategorii

Tento příspěvek zaslal/a Vitezslav Praks on 2.9.2014

Diskuze ke článku

Jméno(povinné)

E-mail(povinné)

Web

Komentáře