2013 January

Amnestii chystali dlouhé měsíce. Změnili i ústavu.

Prezidentská amnestie a její skandálnost byla v tisku rozebrána dostatečně. Pojďme si ale projít to, o čem se zatím vůbec nepíše a co na celém příběhu pořádně skřípe. Že amnestie není dílo jednoho muže, že nebyla připravena ze dne na den, že jí předcházela změna ústavy (využit / zneužit k tomu byl zákon o přímé volbě prezidenta, viz dále v textu.) atd. atd. A hlavně, že to ještě neskončilo a co nás ještě čeká. Budu uvádět fakta, podkládat je citovanými zdroji a klást otázky. Závěry si udělejte sami – jaké chcete.

Pokračování…

Z kategorie Nezařazené

Zaslal/a Vitezslav Praks on January 13, 2013

Skutečný případ: Exekuce domu za dluh 968 Kč včetně příslušenství

Zveřejňuji úřední dokument dokládající exekuci domu za pohledávku pouhých 968 Kč (včetně příslušenství).

Nezpochybňuji právo věřitele domáhat se svých peněz, ale zde je zjevné, že tyto případy jsou o něčem úplně jiném. Zde dochází ke zjevnému zneužívání vymáhací síly státu pro systematické zbavování lidí majetku. Všimněte si, že u tohoto případu je výnos ve vztahu k dluhu v řádu statisíců procent.

Stydím se, že provoz takovéto mašinerie, která podle mého názoru věcně nemá nic společného s právem, spravedlností a je podle mého názoru právním banditismem, je hrazen z mých daní. Považuji to za zjevné zneužití státního aparátu.

Ověření případu

Ověřoval jsem, zda se jedná o skutečně pravý dokument – a ano, našel jsem příslušnou dražební vyhlášku na stránkách Prahy 3. (Příslušný dokument pro jistotu ještě archivuji a ukládám zde).

Reakce

Posílám stížnost na tento případ na Exekutorskou komoru a na Ombudsmana ČR. Výsledky svého podání zveřejním zde.

Z kategorie Dokumenty, Protest

Zaslal/a Vitezslav Praks on January 13, 2013

Z demonstrace proti bourání na Václavském náměstí v památkové zóne UNESCO

Děkujeme moc všem za jakoukoliv pomoc s protestem. Za účast, sdílení, cokoliv. Opět se nám díky společnému úsilí podařilo zvítězit: V den konání demonstrace podepsala paní ministryně zahájení nového řízení. Rozkladová komise MK dala zapravdu ministryni ve všech bodech.
Jak je demonstrace důležitá, ukazuje i fakt, že samotný investor, miliardář, se převlékl za gorilu (zřejmě narážka na slavný korupční developerský skandál Gorila SK) a spolu se svou klakou nám přišel rozbíjet demonstraci. 🙂

Živý rozhovor s Martinem Kadrmanem a radním pro kulturu magistrátu Novotným

Z demonstrace proti bourání v památkové zóne UNESCO

Z demonstrace proti bourání v památkové zóne UNESCO

Odezvy z tisku:

Celá kauza bourání na Václavském náměstí v dokumentech.

Aktuálně

Metro
Idnes

Arttalk

 Pražské noviny

Z kategorie Nezařazené, Protest

Zaslal/a Vitezslav Praks on January 2, 2013

J. Praks: Smetana v zrcadle historie

Zdá se mi to, nebo opravdu vidím vystupovat kontury osudu Pavla Wonky? Celou dobu od listopadu 1989 současně doufám a nechápu, proč stále není uspokojivě došetřen, vysvětlen a zejména připomínán příběh Pavla Wonky. Kdo s případem není plně obeznámen (případ sám ve svém detailu není předmětem mého zamyšlení) – si může jako úvod do problematiky přečíst jeho profil zde:

 

J. Praks: Smetana v zrcadle historie

J. Praks: Smetana v zrcadle historie

Celý článek je publikován zde.

Z kategorie Reakce

Zaslal/a Vitezslav Praks on January 1, 2013