Čeho se bojí Čína v Česku?

Čeho se bojí Čína v Česku?


Příspěvek četlo

 892 total views

chinaembassy

S nevěřícným pobavením přetiskuji oficiální odpověď čínské ambasády v Praze na přijetí dalajlámy v ČR.

 

 

Prohlášení mluvčího Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice
2016/10/20

Velvyslanectví ČLR v ČR obdrželo v poslední době dotazy několika českých médií týkající se setkání některých předních českých politiků s dalajlámou. Odpověď velvyslanectví je následující:

Mluvčí ministerstva zahraničních věcí ČLR se dne 18. října k otázce na tuto záležitost vyjádřila:

Ministr kultury ČR a další přední čeští politici setkali se 14. dalajlámou, který v České republice prováděl protičínskou separatistickou činnost. Čínská strana v reakci na tuto skutečnost vyjádřila silnou nespokojenost a důrazný nesouhlas. Náš postoj je konzistentní a jasný. 14. dalajláma je politický exulant, který se v zahraničí pod maskou náboženství dlouhodobě věnuje protičínským separatistickým aktivitám. Důrazně se stavíme proti tomu, aby úřední osoby kterékoliv země s dalajlámou vstupovaly do jakékoliv formy kontaktu.

Čínská strana klade stálý důraz na rozvoj vztahů s Českou republikou. V posledních letech obě strany dosáhly konkrétních výsledků spolupráce v mnoha oblastech jako je letecká doprava, cestovní ruch, vzájemné investice nebo výměna v kultuře, školství, zdravotnictví a sociální oblasti. Právě včera byl v Chebu slavnostně zahájen provoz továrny čínské společnosti BWI. Celková výše této investice činí 750 milionů korun a závod poskytuje více než 300 pracovních míst. Doufáme, že celá česká strana bude skutečně respektovat klíčové zájmy a hlavní obavy Číny a chránit zdravý a stabilní rozvoj vztahů mezi oběma zeměmi.

Dne 20. října 2016

V kategorii Převzato, Reakce

Příspěvek četlo
Příspěvek zaslal/a Vitezslav Praks on 21.10.2016

Diskuze ke článku

Jméno(povinné)

E-mail(povinné)

Web

Komentáře

Další příspěvky