Komiks Odpůrkyně bezzásahovosti šéfkou informačního střediska

Komiks Odpůrkyně bezzásahovosti šéfkou informačního střediska


Příspěvek četlo 598 lidí.

Komiks Odpurkyne bezzasahovosti sefkou informaci strediska

Současný ředitel NP Šumava jmenoval svým příkazem jednu z největších a nejhlasitějších odpůrkyň konceptu bezzásahovosti v Národním parku Šumava, paní Lelkovou šéfkou Informačního střediska ve Stožci. Je dobré si připomenout její názory a jednání v minulosti.

Bude paní Lelková ve své funkci reprezentovat zájmy parku: ochranu divoké přírody?  Nebo bude i nadále velmi aktivně prosazovat redukci bezzásahových území ve prospěch zásahových a zastavitelných území?

 

Kontext

V dokumentu České televize Nedej se je dokumentováno, jak ještě jako starostka Stožce prosazovala redukci bezzásahových zón v Národním parku Šumava. Poslanec za ČSSD ukazuje výpisy z katastru nemovitostí, které dokládají vlastnictví paní Lelkové části území, u nichž prosazovala jejich převedení do „rozvojových“ zón.  (A dokládají tak zřejmě konflikt zájmů), sledujte od času 5:01. Celý dokument České televize Nedej se: Spory o podstatu národního parku je zde.

Do vedení parku ji r. 2011 dosadil bývalý ředitel Stráský a měla mimo jiné na starosti styk s obcemi a vyjadřovala se k potřebnosti pozemků ve vlastnictví státu pro ochranu přírody.

V kategorii Šumava

Příspěvek četlo 598 lidí.
Příspěvek zaslal/a Vitezslav Praks on 21.9.2015

Diskuze ke článku

Jméno(povinné)

E-mail(povinné)

Web

Komentáře

Další příspěvky