Dneska budou poslanci rozhodovat o divočině – sledujeme to pozorně a jsme připraveni ji bránit!

Dneska budou poslanci rozhodovat o divočině – sledujeme to pozorně a jsme připraveni ji bránit!


Příspěvek četlo

 1,267 total views

Sumava rysi mladata

 

“Fotografie z fotopasti z Národního parku Šumava: Samice rysa se svými třemi mláďaty hoduje na strženém kolouchovi. Je to úžasný videoúlovek a jen to dokazuje, že existence národního parku je důležitá a smysluplná. Ukazuje se, že jedinci rysa mající teritoria převážně na území NP, zde přežívají i přes 10 let, ale jedinci mající teritoria mimo NP přežívají pouze několik let (např. 1-3 roky). Existence národního parku je životně důležitá nejen pro rysa, ale i pro další živočichy.” – Citace z webu Národního parku Šumava. Více zde.

Dneska (21.2. 2017) budou poslanci rozhodovat o divočině, jak jsem o tom psal ve svém minulém článku Prodeveloperský senátní návrh změny zákona o ochraně přírody a krajiny – v kompletních dokumentech. Budeme pozorně sledovat, kdo z dam a pánů poslanců, jak hlasoval a podáme vám o tom kompletní zprávu se zveřejněním všech dokumentů, tak, jako jsme to učinili v případě senátorů a jejich prodeveloperského zákona.

A bude-li to potřeba, jsme připraveni zahájit organizaci i větších protestů.

Vždyť Šumavu máme my všichni Češi v hymně (“bory šumí po skalinách”) a divočinu máme my všichni lidé hluboko ve svém srdci.

Jojo…

Bez ohledu na všechny ty akademické tituly, prestižní a lukrativní zaměstnání, kariéry a manýry, žádná změna: jsme uvnitř stále stejně divocí.

A jsme připraveni likvidaci divočiny účinně bránit a ubránit proti kterémukoliv oligarchovi, proti komukoliv.

V kategorii Program, Šumava, Životní prostředí

Příspěvek četlo
Příspěvek zaslal/a Vitezslav Praks on 21.2.2017

Diskuze ke článku

Jméno(povinné)

E-mail(povinné)

Web

Komentáře

Další příspěvky